Essentra Components 27XT3120500
Part No.:
27XT3120500
Datasheet:
27XT3120500.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .312 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:0
Comments
27XT3120500 Specifications
Rivet Length:
0.655" (16.64mm)
Head Diameter:
0.874" (22.20mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.312" (7.93mm)
Grip Range:
0.062" ~ 0.500" (1.58mm ~ 12.70mm)