Essentra Components 27XT3120625
Part No.:
27XT3120625
Datasheet:
27XT3120625.pdf
Description:
BARBED FASTENER 0.783" NYLON BLK
Shipping
Inventory:795
Comments
27XT3120625 Specifications
Rivet Length:
0.783" (19.89mm)
Head Diameter:
0.874" (22.20mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.312" (7.93mm)
Grip Range:
0.062" ~ 0.625" (1.58mm ~ 15.88mm)