Essentra Components 27XT3120875
Part No.:
27XT3120875
Datasheet:
27XT3120875.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.040" NYLON BLK
Shipping
Inventory:715
Comments
27XT3120875 Specifications
Rivet Length:
1.036" (26.31mm)
Head Diameter:
0.874" (22.20mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.312" (7.93mm)
Grip Range:
0.062" ~ 0.875" (1.58mm ~ 22.23mm)