Essentra Components 27XT3121000
Part No.:
27XT3121000
Datasheet:
27XT3121000.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.160" NYLON BLK
Shipping
Inventory:988
Comments
27XT3121000 Specifications
Rivet Length:
1.163" (29.54mm)
Head Diameter:
0.874" (22.20mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.312" (7.93mm)
Grip Range:
0.062" ~ 1.000" (1.58mm ~ 25.40mm)