Essentra Components 27XT3121250
Part No.:
27XT3121250
Datasheet:
27XT3121250.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.420" NYLON BLK
Shipping
Inventory:980
Comments
27XT3121250 Specifications
Rivet Length:
1.416" (35.97mm)
Head Diameter:
0.874" (22.20mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.312" (7.93mm)
Grip Range:
0.062" ~ 1.250" (1.58mm ~ 31.75mm)