Essentra Components 27XT3121500
Part No.:
27XT3121500
Datasheet:
27XT3121500.pdf
Description:
BARBED FASTENER 1.670" NYLON BLK
Shipping
Inventory:955
Comments
27XT3121500 Specifications
Rivet Length:
1.669" (42.39mm)
Head Diameter:
0.874" (22.20mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.312" (7.93mm)
Grip Range:
0.062" ~ 1.500" (1.58mm ~ 38.10mm)