Essentra Components 27XT3121750
Part No.:
27XT3121750
Datasheet:
27XT3121750.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .312 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:697
Comments
27XT3121750 Specifications
Rivet Length:
1.923" (48.84mm)
Head Diameter:
0.874" (22.20mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.312" (7.93mm)
Grip Range:
0.062" ~ 1.750" (1.58mm ~ 44.45mm)