Essentra Components 27XT3150500
Part No.:
27XT3150500
Datasheet:
27XT3150500.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .315 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:1,245
Comments
27XT3150500 Specifications
Rivet Length:
0.669" (16.99mm)
Head Diameter:
0.886" (22.50mm)
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.315" (8.00mm)
Grip Range:
0.062" ~ 0.500" (1.58mm ~ 12.70mm)