Essentra Components 27XT3750250
Part No.:
27XT3750250
Datasheet:
27XT3750250.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .375 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:1,990
Comments
27XT3750250 Specifications
Rivet Length:
0.445" (11.30mm)
Head Diameter:
1.000" (25.40mm) 1"
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Grip Range:
0.062" ~ 0.250" (1.58mm ~ 6.35mm)