Essentra Components 27XT3751000
Part No.:
27XT3751000
Datasheet:
27XT3751000.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .375 HOLE, .062-
Shipping
Inventory:0
Comments
27XT3751000 Specifications
Rivet Length:
1.197" (30.40mm)
Head Diameter:
1.000" (25.40mm) 1"
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Grip Range:
0.062" ~ 1.000" (1.58mm ~ 25.40mm)