Essentra Components 27XTS2501250
Part No.:
27XTS2501250
Datasheet:
27XTS2501250.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .250 HOLE, .050-
Shipping
Inventory:0
Comments
27XTS2501250 Specifications
Rivet Length:
1.250" (31.75mm)
Head Diameter:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Head Height:
0.110" (2.79mm)
Hole Diameter:
Grip Range:
0.050" ~ 0.875" (1.27mm ~ 22.23mm)