Bivar Inc. 301-150CS
Part No.:
301-150CS
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Component Insulators, Mounts, Spacers
Package:
Datasheet:
301-150CS.pdf
Description:
MOUNT RECT CAPACITORS 0.150"
Shipping
Inventory:0
Comments
301-150CS Specifications
Manufacturer
Bivar Inc.
Series:
PERM-O-PADS®
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Type:
Mount
Shape:
Rectangular
Usage:
Capacitors
Material:
Nylon
Color:
Natural
Features:
Length:
0.270" (6.86mm)
Width:
0.125" (3.18mm) 1/8”
Height:
0.150" (3.81mm)