Essentra Components 390632F025
Part No.:
390632F025
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
Description:
INSLTD SCREW, METAL CORE, FILLIS
Shipping
Inventory:0
Comments
390632F025 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Combination
Features:
Thread Size:
#6-32
Head Diameter:
0.230" (5.84mm)
Head Height:
0.135" (3.43mm)
Length - Below Head:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:
0.385" (9.78mm)