Broadcom Limited 4N25-500E
Part No.:
4N25-500E
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
4N25-500E.pdf
Description:
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 6SMD
Shipping
Inventory:17,355
Comments
4N25-500E Specifications
Manufacturer
Broadcom Limited
Series:
Package/Case:
6-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Number of Channels:
1
Voltage - Isolation:
2500Vrms
Current Transfer Ratio (Min):
20% @ 10mA
Current Transfer Ratio (Max):
Turn On / Turn Off Time (Typ):
Rise / Fall Time (Typ):
3µs, 3µs
Input Type:
DC
Output Type:
Transistor with Base
Voltage - Output (Max):
30V
Current - Output / Channel:
100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.2V
Current - DC Forward (If) (Max):
80 mA
Vce Saturation (Max):
500mV
Grade:
Qualification:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C