Kanebridge 5008CH188
Part No.:
5008CH188
Manufacturer:
Kanebridge
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
Description:
Hex Cap Screw - Hex Head - 18-8
Shipping
Inventory:150
Comments
5008CH188 Specifications
Manufacturer
Kanebridge
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Hex Cap Screw
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
External Hex
Features:
Standard
Thread Size:
1/2"-13
Head Diameter:
0.750" (19.05mm)
Head Height:
0.313" (7.95mm)
Length - Below Head:
0.500" (12.70mm)
Length - Overall:
0.813" (20.65mm)