Essentra Components 50M020040G010
Part No.:
50M020040G010
Datasheet:
50M020040G010.pdf
Description:
FILLISTER PHILLIPS SCREW, M2 X .
Shipping
Inventory:1,023
Comments
50M020040G010 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Features:
Thread Size:
M2x0.4
Head Diameter:
0.150" (3.80mm)
Head Height:
0.063" (1.60mm)
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.457" (11.60mm)