Essentra Components 50M020040J016
Part No.:
50M020040J016
Datasheet:
50M020040J016.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M2 X .4 THRE
Shipping
Inventory:1,585
Comments
50M020040J016 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Features:
Thread Size:
M2x0.4
Head Diameter:
0.126" (3.20mm) 1/8"
Head Height:
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.693" (17.60mm)