Essentra Components 50M020040K010
Part No.:
50M020040K010
Datasheet:
50M020040K010.pdf
Description:
HEX SLOTTED SCREW, M2 X .4 THREA
Shipping
Inventory:1,005
Comments
50M020040K010 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Slotted
Features:
Thread Size:
M2x0.4
Head Diameter:
0.126" (3.20mm) 1/8"
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.457" (11.60mm)