Essentra Components 50M020040P012
Part No.:
50M020040P012
Datasheet:
50M020040P012.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M2 X .4 THRE
Shipping
Inventory:1,468
Comments
50M020040P012 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Features:
Thread Size:
M2x0.4
Head Diameter:
0.157" (4.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.535" (13.60mm)