Essentra Components 50M025045H004
Part No.:
50M025045H004
Datasheet:
50M025045H004.pdf
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M2.5 X .45
Shipping
Inventory:1,388
Comments
50M025045H004 Specifications
Screw Head Type:
Flat Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.217" (5.50mm)
Head Height:
0.059" (1.50mm)
Length - Below Head:
0.098" (2.50mm)
Length - Overall:
0.157" (4.00mm)