Essentra Components 50M025045I004
Part No.:
50M025045I004
Datasheet:
50M025045I004.pdf
Description:
90 PHILLIPS CSK SCREW, M2.5 X .4
Shipping
Inventory:4,680
Comments
50M025045I004 Specifications
Screw Head Type:
Flat Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.217" (5.50mm)
Head Height:
0.059" (1.50mm)
Length - Below Head:
0.098" (2.50mm)
Length - Overall:
0.157" (4.00mm)