Essentra Components 50M025045J016
Part No.:
50M025045J016
Datasheet:
50M025045J016.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M2.5 X .45 T
Shipping
Inventory:2,599
Comments
50M025045J016 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.157" (4.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.713" (18.10mm)