Essentra Components 50M025045J020
Part No.:
50M025045J020
Datasheet:
50M025045J020.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M2.5 X .45 T
Shipping
Inventory:1,535
Comments
50M025045J020 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.157" (4.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
0.870" (22.10mm)