Essentra Components 50M025045N012
Part No.:
50M025045N012
Datasheet:
50M025045N012.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M2.5 X .45 TH
Shipping
Inventory:7,938
Comments
50M025045N012 Specifications
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.197" (5.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.531" (13.50mm)