Essentra Components 50M025045N016
Part No.:
50M025045N016
Datasheet:
50M025045N016.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M2.5 X .45 TH
Shipping
Inventory:1,484
Comments
50M025045N016 Specifications
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.197" (5.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.689" (17.50mm)