Essentra Components 50M025045P010
Part No.:
50M025045P010
Datasheet:
50M025045P010.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M2.5 X 4.5 T
Shipping
Inventory:7,444
Comments
50M025045P010 Specifications
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.197" (5.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.476" (12.10mm)