Essentra Components 50M025045P012
Part No.:
50M025045P012
Datasheet:
50M025045P012.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M2.5 X 4.5 T
Shipping
Inventory:39,760
Comments
50M025045P012 Specifications
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.197" (5.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.555" (14.10mm)