Essentra Components 50M025045P016
Part No.:
50M025045P016
Datasheet:
50M025045P016.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M2.5 X 4.5 T
Shipping
Inventory:1,246
Comments
50M025045P016 Specifications
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.197" (5.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.713" (18.10mm)