Essentra Components 50M025045P020
Part No.:
50M025045P020
Datasheet:
50M025045P020.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M2.5 X 4.5 T
Shipping
Inventory:2,242
Comments
50M025045P020 Specifications
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.197" (5.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
0.870" (22.10mm)