Essentra Components 50M030050D012
Part No.:
50M030050D012
Datasheet:
50M030050D012.pdf
Description:
CHEESE HEAD SLOTTED SCREW, NATUR
Shipping
Inventory:1,842
Comments
50M030050D012 Specifications
Series:
MicroPlastics, M
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Cheese Head
Head Diameter:
0.217" (5.50mm)
Head Height:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.551" (14.00mm)