Essentra Components 50M030050D020
Part No.:
50M030050D020
Datasheet:
50M030050D020.pdf
Description:
CHEESE HEAD SLOTTED SCREW, NATUR
Shipping
Inventory:13,476
Comments
50M030050D020 Specifications
Series:
MicroPlastics, M
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Cheese Head
Head Diameter:
0.217" (5.50mm)
Head Height:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
0.866" (22.00mm)