Essentra Components 50M030050D035
Part No.:
50M030050D035
Datasheet:
50M030050D035.pdf
Description:
CHEESE SLOTTED SCREW, M3 X .5 TH
Shipping
Inventory:1,081
Comments
50M030050D035 Specifications
Series:
MicroPlastics
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Cheese Head
Head Diameter:
0.217" (5.50mm)
Head Height:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
1.378" (35.00mm)
Length - Overall:
1.457" (37.00mm)