Essentra Components 50M030050F012
Part No.:
50M030050F012
Datasheet:
50M030050F012.pdf
Description:
FILLISTER SLOTTED SCREW, M3 X .5
Shipping
Inventory:3,791
Comments
50M030050F012 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Head Diameter:
0.236" (6.00mm)
Head Height:
0.094" (2.40mm)
Length - Below Head:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.567" (14.40mm)