Essentra Components 50M030050F030
Part No.:
50M030050F030
Datasheet:
50M030050F030.pdf
Description:
FILLISTER SLOTTED SCREW, M3 X .5
Shipping
Inventory:1,257
Comments
50M030050F030 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Head Diameter:
0.236" (6.00mm)
Head Height:
0.094" (2.40mm)
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.276" (32.40mm)