Essentra Components 50M030050F042
Part No.:
50M030050F042
Datasheet:
50M030050F042.pdf
Description:
FILLISTER SLOTTED SCREW, M3 X .5
Shipping
Inventory:1,876
Comments
50M030050F042 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Head Diameter:
0.236" (6.00mm)
Head Height:
0.094" (2.40mm)
Length - Below Head:
1.654" (42.00mm)
Length - Overall:
1.748" (44.40mm)