Essentra Components 50M030050G016
Part No.:
50M030050G016
Datasheet:
50M030050G016.pdf
Description:
FILLISTER PHILLIPS SCREW, M3 X .
Shipping
Inventory:1,074
Comments
50M030050G016 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.236" (6.00mm)
Head Height:
0.094" (2.40mm)
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.724" (18.40mm)