Essentra Components 50M030050H010
Part No.:
50M030050H010
Datasheet:
50M030050H010.pdf
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M3 X .5 TH
Shipping
Inventory:1,441
Comments
50M030050H010 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Head Diameter:
0.248" (6.30mm) 1/4"
Head Height:
0.067" (1.70mm)
Length - Below Head:
0.327" (8.30mm)
Length - Overall:
0.394" (10.00mm)