Essentra Components 50M030050H020
Part No.:
50M030050H020
Datasheet:
50M030050H020.pdf
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M3 X .5 TH
Shipping
Inventory:3,174
Comments
50M030050H020 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Head Diameter:
0.248" (6.30mm) 1/4"
Head Height:
0.067" (1.70mm)
Length - Below Head:
0.720" (18.30mm)
Length - Overall:
0.787" (20.00mm)