Essentra Components 50M030050H030
Part No.:
50M030050H030
Datasheet:
50M030050H030.pdf
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M3 X .5 TH
Shipping
Inventory:2,756
Comments
50M030050H030 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Head Diameter:
0.248" (6.30mm) 1/4"
Head Height:
0.067" (1.70mm)
Length - Below Head:
1.114" (28.30mm)
Length - Overall:
1.181" (30.00mm)