Essentra Components 50M030050H042
Part No.:
50M030050H042
Datasheet:
50M030050H042.pdf
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M3 X .5 TH
Shipping
Inventory:1,460
Comments
50M030050H042 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Head Diameter:
0.248" (6.30mm) 1/4"
Head Height:
0.067" (1.70mm)
Length - Below Head:
1.587" (40.30mm)
Length - Overall:
1.654" (42.00mm)