Essentra Components 50M030050J030
Part No.:
50M030050J030
Datasheet:
50M030050J030.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M3 X .5 THRE
Shipping
Inventory:1,558
Comments
50M030050J030 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.197" (5.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.272" (32.30mm)