Essentra Components 50M030050K012
Part No.:
50M030050K012
Datasheet:
50M030050K012.pdf
Description:
HEX SLOTTED SCREW, M3 X .5 THREA
Shipping
Inventory:1,215
Comments
50M030050K012 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.197" (5.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.563" (14.30mm)