Essentra Components 50M030050K020
Part No.:
50M030050K020
Datasheet:
50M030050K020.pdf
Description:
HEX SLOTTED SCREW, M3 X .5 THREA
Shipping
Inventory:1,278
Comments
50M030050K020 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.197" (5.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
0.878" (22.30mm)