Essentra Components 50M030050K035
Part No.:
50M030050K035
Datasheet:
50M030050K035.pdf
Description:
HEX SLOTTED SCREW, M3 X .5 THREA
Shipping
Inventory:1,048
Comments
50M030050K035 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.197" (5.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.378" (35.00mm)
Length - Overall:
1.469" (37.30mm)