Essentra Components 50M030050L010
Part No.:
50M030050L010
Datasheet:
50M030050L010.pdf
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M3 X .5 TH
Shipping
Inventory:1,808
Comments
50M030050L010 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.248" (6.30mm) 1/4"
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)