Essentra Components 50M030050L042
Part No.:
50M030050L042
Datasheet:
50M030050L042.pdf
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M3 X .5 TH
Shipping
Inventory:1,676
Comments
50M030050L042 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.248" (6.30mm) 1/4"
Head Height:
Length - Below Head:
1.654" (42.00mm)