Essentra Components 50M030050N010
Part No.:
50M030050N010
Datasheet:
50M030050N010.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M3 X .5 THREA
Shipping
Inventory:1,793
Comments
50M030050N010 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.220" (5.60mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.465" (11.80mm)