Essentra Components 50M030050N012
Part No.:
50M030050N012
Datasheet:
50M030050N012.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M3 X .5 THREA
Shipping
Inventory:1,228
Comments
50M030050N012 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.220" (5.60mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
0.543" (13.80mm)