Essentra Components 50M030050N025
Part No.:
50M030050N025
Datasheet:
50M030050N025.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M3 X .5 THREA
Shipping
Inventory:1,715
Comments
50M030050N025 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.220" (5.60mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.984" (25.00mm)
Length - Overall:
1.055" (26.80mm)