Essentra Components 50M030050P003
Part No.:
50M030050P003
Datasheet:
50M030050P003.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M3 X .5 THRE
Shipping
Inventory:1,221
Comments
50M030050P003 Specifications
Series:
MicroPlastics, M
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.220" (5.60mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.118" (3.00mm)
Length - Overall:
0.213" (5.41mm)